„Cała jestem z marzeń" – wystawa Anny Frank

W sali Biblioteki Publicznej im. Zaślubin Polski z Morzem przy ul. Sambora 16 w Pucku odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac, naszej słuchaczki szkoły zaocznej Anny Frank pt. „Cała jestem z marzeń”. W uroczystym otwarciu tej wystawy uczestniczyli zaproszeni goście, koleżanki i koledzy Anny. Wystawa ta została zainspirowana wielkim podziwem dla autorki obrazów. Ania to przemiła dziewczyna o wielkim harcie ducha i determinacji w dążeniu do celów, które stawia sobie w życiu.


Na część artystyczną towarzyszącą tej wystawie, Anna wraz ze swoimi koleżankami i kolegami przygotowała krótkie przedstawienie.

Trwało ono tylko 3 minuty, ale w ciągu tych trzech minut z wielu oczu popłynęły zły. Były to łzy wzruszenia. Przedstawienie nosiło tytuł „Manifest”.


„Manifest”
Mam na imię Ania

moje ciało stworzyło mi pewne bariery, ale mój umysł jest wolny jak ptak… pozwólcie rozwinąć mi skrzydła, niech bariery architektoniczne, przepisy, ludzie o twardych sercach nie stwarzają przede mną murów.


Mam na imię Irena

dajcie mi możliwości by stać się samodzielnym.

Mam na imię Marcin

chcę mówić i być słyszanym, chcę tworzyć historię, historię swojej rodziny, historię swojej społeczności, historię świata.

Mam na imię Michał

chcę stanowić sam o sobie, chcę marzyć i sięgać marzeń, chcę żyć i przeżywać.

Mam na imię Sylwek

inaczej rozumiem ale tak samo czuję. Pragnienia ludzi zdrowych i niepełnosprawnych niczym się od siebie nie różnią … każdy chce być po prostu szczęśliwy.


Mam na imię Bogusia

chcę założyć rodzinę….. chcę kochać i być kochana.


Aniu! Pamiętaj, aby nigdy się nie poddawać, codziennie wytrwale podążać do celu, a na pewno osiągniesz to, czego najbardziej pragniesz.

Anna Nowocińska

Drukuj E-mail