CKZiU1 zdobyło II miejsce w kategorii Przyjazna Przestrzeń w konkursie Lodołamacze 2018

Od 13 lat nagradzane są firmy, instytucje i osoby, dla których priorytetem jest wrażliwość, eliminowanie barier i podziałów społecznych względem osób z niepełnosprawnościami. Konkurs Lodołamacze 2018 odbywa się pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP, Pani Agaty Kornhauser-Dudy.

Konkurs podzielony został na dwa etapy: regionalny – wyłaniający laureatów w poszczególnych rejonach kraju oraz centralny, – w którym finaliści zmierzą się w walce o laur Lodołamaczy 2018. 10 września2018 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu regionalnego ( z województwa kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego), w którym nasza placówka Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr1 w Gdańsku zdobyła II miejsce w kategorii Przyjazna Przestrzeń.

"Przyjazna Przestrzeń" to nie tylko oczekiwanie osób z niepełnosprawnościami. Warto promować miejsca gdzie przestrzeń jest przyjazna dla wszystkich. Pamiętajmy przyjazna przestrzeń to przestrzeń społecznej integracji, gdzie wszyscy powinni się czuć dobrze.

Do konkursu przystąpiło 4100 firm z całej Polski. Optymizmem napawa fakt istnienia tylu wspaniałych firm otwartych na zrozumienie niepełnosprawności m.in. Fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko”, fundacja Martyny Wojciechowskiej”. 27 września 2018 odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu centralnego w Zamku Królewskim w Warszawie.

Drukuj E-mail